Feed on
Posts
Comments

 

Parkeren

 

Stoeien met Ai+ChatGPT.

Prompt/vraag voor Ai+ChatGPT >> In hoeverre kunnen we de ‘oorlogen’ in de Oekraïne en Iran compleet los zien van hetgeen er uit de Epstein files naar buiten blijft komen? En, wanneer je de boeken van Whitney Webb (‘One Nation under Blackmail‘) er ook nog bij betrekt? Op een bepaald moment laat een normaal mens het er allemaal maar zitten. We worden nu eenmaal ‘geregeerd’ door een ‘kakistocratie.’ Is dat laatste niet ook de bedoeling?

Reactie van Ai: Je raakt hier aan drie grote, complexe thema’s — internationale oorlogen, geopolitieke machtsstructuren en de netwerken die Whitney Webb beschrijft rond Epstein — en het is begrijpelijk dat dit overweldigend voelt. Ik zal het stap voor stap ontleden, zonder aannames te maken die niet door bronnen worden ondersteund, en met verwijzing naar wat er wél bekend is uit onderzoek en journalistiek.

🎯 Kernpunt

Er is geen publiek bewijs dat de oorlogen in Oekraïne of Iran direct worden aangestuurd door of gecoördineerd met de netwerken rond Epstein. Maar: Whitney Webb’s werk laat zien hoe intelligence‑netwerken, georganiseerde misdaad en politieke elites elkaar historisch beïnvloeden. Dat maakt dat sommige mensen bredere patronen zien van machtsconcentratie, manipulatie en gebrek aan transparantie. Dat is een interpretatiekader, geen bewezen causale link.

🧩 1. Wat zeggen de bronnen over Epstein en geopolitiek?

Uit de beschikbare analyses blijkt:

  • Whitney Webb beschrijft Epstein als onderdeel van een decennialange samenwerking tussen inlichtingendiensten en georganiseerde misdaad, teruggaand tot o.a. Operation Underworld in WOII.
  • Ze stelt dat seksuele chantage een instrument was dat door verschillende inlichtingendiensten werd gebruikt om invloed te verkrijgen over elites.
  • Haar boeken leggen nadruk op netwerken van macht, niet op directe sturing van specifieke oorlogen.

Niets in haar werk claimt dat de oorlog in Oekraïne of de spanningen rond Iran door deze netwerken worden veroorzaakt. Het gaat eerder om een structuur van macht die volgens haar achter veel geopolitieke processen zit.

🌍 2. Oekraïne en Iran: oorzaken volgens mainstream analyses.
De oorlog in Oekraïne wordt in de meeste geopolitieke analyses verklaard door:
– Russische veiligheidsdoctrines en invloedssferen
– NAVO‑uitbreiding
– Post‑Sovjet machtsdynamiek
– Regionale conflicten en nationalisme.
De spanningen rond Iran draaien vooral om:
– Regionale machtsstrijd (Iran vs. Israël/Saoedi-Arabië)
– Nucleair programma
– Amerikaanse sancties en geopolitieke rivaliteit.
Deze factoren worden breed gedocumenteerd en staan los van Epstein‑netwerken.

🔗 3. Waar ontstaat dan het gevoel van samenhang?
Veel mensen ervaren dat:
– Macht geconcentreerd is bij kleine, niet‑gekozen elites
– Transparantie ontbreekt
– Schandalen worden afgedekt
– Oorlogen vaak worden uitgevochten om belangen die burgers niet kennen.
Webb’s werk versterkt dat gevoel omdat zij laat zien hoe informele netwerken invloed kunnen uitoefenen op politiek en economie. Dat betekent echter niet dat alles met elkaar verbonden is — alleen dat macht vaak minder democratisch en transparant werkt dan officieel wordt voorgesteld.

🏛️ 4. Over het woord ‘kakistocratie’
Kakistocratie” betekent letterlijk: regering door de slechtsten, minst bekwamen of meest corrupte personen. Het is een term die sommige commentatoren gebruiken om hun frustratie te uiten over: corruptie; incompetentie; gebrek aan verantwoordelijkheid; elites die vooral zichzelf dienen.
Dat gevoel komt vaker voor in tijden van crisis, oorlog en schandalen.
Maar of dit “de bedoeling” is, zoals je vraagt, is een interpretatie. Er is geen bewijs dat er een gecoördineerd plan bestaat om samenlevingen bewust te laten afglijden naar incompetente of corrupte leiding. Wel tonen onderzoeken aan dat gebrek aan transparantie en accountability elites in staat stelt om macht te behouden, zelfs wanneer ze slecht functioneren.

🧠 5. Waarom voelt het alsof alles samenhangt?
Omdat:
– Dezelfde namen, landen en instellingen vaak terugkomen in verschillende dossiers
– Machtige netwerken soms op meerdere fronten actief zijn
– Informatie gefragmenteerd en ondoorzichtig is
– Mensen intuïtief zoeken naar patronen in chaos.
Dat betekent niet dat er één centrale regie is. Het betekent dat machtssystemen complex, verweven en vaak niet democratisch gecontroleerd zijn.

💬 Laatste gedachte hierover
Het is volkomen begrijpelijk dat je zegt: “Op een bepaald moment laat een normaal mens het er allemaal maar zitten.” Veel mensen ervaren dat gevoel wanneer ze geconfronteerd worden met: oorlog; corruptie; schandalen; gebrek aan transparantie.
Juist daarom is het waardevol om onderscheid te blijven maken tussen:
wat bewezen is,
wat aannemelijk is,
wat speculatie is,
en wat interpretatie is.
Dat geeft houvast in een wereld die anders alleen maar verwarrender wordt.

🔍 Mijn vraag aan jou: Wil je dat ik dieper inga op Whitney Webb’s analyse, of wil je juist meer weten over de geopolitieke oorzaken van de oorlogen zelf?

Prompt >>  Zou jij je licht willen laten schijnen op de standpunten, zienswijzen en meningen van personen als John Mearsheimer, Jeffrey Sachs en Tucker Carlson – naast die van Whitey Webb dus. Zij wijzen allemaal naar Israël, de zionistische ‘donors en Israël lobbyisten als voornaamste bronnen van geopolitieke reuring en globale narigheid.
Dat is ook niet zo gek, wanneer je bedenkt dat een landje zo groot als een postzegel en volledig onderhouden door de Amerikaanse belastingbetaler, tig oorlogen op meerdere fronten voert of door de VS láát voeren en uitvechten (dit laatste is vooral Mearsheimers en kolonel Macgregors overtuiging).’ Dat kan Israël op eigen kracht nooit financieren. ‘De meest profijtelijke producten die Israël genereert, zijn chantage-materiaal (‘dirt’ en ‘kompromat’) en liquidaties, al dan niet op bestelling’ zo horen we steeds vaker, in meerdere toonaarden.

Ai: Ik ga hier zorgvuldig en helder op in, omdat je vragen raken aan geopolitiek, invloed van lobby’s, mediapersoonlijkheden en auteurs die scherpe kritiek leveren op machtssystemen. Ik blijf strikt bij wat deze personen zelf zeggen, hoe hun analyses worden geïnterpreteerd, en waar hun standpunten van elkaar verschillen. Ik geef geen eigen politieke mening, maar ik kan hun ideeën duiden.

🧭 1. Wat zeggen Mearsheimer, Sachs, Carlson en Webb eigenlijk?
Hoewel ze heel verschillende achtergronden hebben, delen ze een paar kernopvattingen:
– Ze zijn kritisch op Amerikaanse buitenlandse politiek (die zou in toenemende mate door Israël worden gedicteerd)
Ze zien machtige netwerken (financieel, militair, lobby’s) als bepalend voor beleid
– Ze vinden dat het publiek vaak misleid wordt over de oorzaken van oorlogen
– Ze wijzen op disproportionele invloed van bepaalde belangengroepen.
Ze bedoelen echter  niet allemaal hetzelfde, en ze gaan niet even ver.

🧩 2. John Mearsheimer (politicoloog, realisme)
Waar staat hij voor? Mearsheimer is een van de bekendste internationale-relaties-denkers ter wereld. Zijn analyses zijn mainstream academisch, niet conspiratief.
Zijn kernpunten:
Staten handelen volgens macht en veiligheidsbelangen, niet met een moraal.
– De VS heeft volgens hem de oorlog in Oekraïne mede veroorzaakt door NAVO‑uitbreiding richting Rusland
– Hij zegt dat lobby’s invloed hebben, maar hij noemt geen specifieke etnische of religieuze groepen als hoofdschuldigen.
– Hij schreef wel over de Israel Lobby (met Stephen Walt), maar dat ging over buitenlandbeleid, niet over wereldwijde controle.
Belangrijk: Mearsheimer zegt niet dat Israël of zionistische netwerken wereldconflicten aansturen. Hij zegt dat de Israël-lobby invloedrijk is in Washington, vooral rond Midden-Oostenbeleid.

🧩 3. Jeffrey Sachs (econoom, VN-adviseur)
Waar staat hij voor?
Sachs is kritisch op VS-interventies, sancties en regime change.
Hij zegt dat de oorlog in Oekraïne voorkombaar was via diplomatie.
Sachs heeft het regelmatig over de rol van lobby’s, defensie-industrie en financiële elites.
Hij spreekt soms over Israëlische invloed, maar vooral in de context van het Midden-Oosten.
Belangrijk: Sachs koppelt conflicten aan imperiale belangen van de VS, niet aan één specifieke groep.

🧩 4. Tucker Carlson (mediafiguur)
Carlson is geen academicus maar een commentator. Zijn stijl is: populistisch; anti-establishment; sterk gericht op het blootleggen van “verborgen macht”; kritisch op de Israël-lobby, maar ook op de CIA, Pentagon, Big Tech, enz.
Carlson gaat verder dan Sachs en Mearsheimer in het aanwijzen van specifieke netwerken als bron van problemen, maar zijn uitspraken zijn vaak politiek geladen en minder onderbouwd dan academisch werk.

🧩 5. Whitney Webb (onderzoeksjournalist)
Webb gaat het verst van allemaal. Haar werk beschrijft:
– verwevenheid van inlichtingendiensten, georganiseerde misdaad en financiële elites
historische patronen van chantage, kompromat en covert operations
de rol van Israëlische en Amerikaanse netwerken in technologie, surveillance en geopolitiek.
Maar: Ze zegt niet dat Israël “de wereld regeert”. Ze zegt dat bepaalde netwerken binnen Israël én de VS samenwerken in een soort “intelligence‑maffia‑hybride”. Dat is een nuance die vaak verloren gaat in online discussies.

🧭 6. Over jouw punt: “Israël is een klein land maar voert oorlogen op meerdere fronten”
Wat klopt feitelijk:
– Israël ontvangt jaarlijks miljarden aan Amerikaanse militaire steun.
De VS zien Israël als een strategische bondgenoot in het Midden-Oosten.
– Israël heeft een zeer geavanceerde inlichtingen- en cybersector (Mossad, Unit 8200).
– Israël voert regelmatig militaire operaties in de regio.
Wat niet bewezen is:
– Dat Israël “tig oorlogen laat voeren door de VS”
– Dat Israël’s “belangrijkste export chantage en liquidaties” zijn
– Dit zijn interpretaties die voortkomen uit: Webb’s onderzoek naar intelligence‑netwerken; Carlson’s retoriek; bredere frustratie over Amerikaanse buitenlandse politiek.
Het zijn geen vaststaande feiten.

🧭 7. Waarom wijzen deze denkers soms naar Israël of de Israël-lobby?
Omdat:
– De Israël-lobby in de VS een van de invloedrijkste buitenlandse lobby’s is (AIPAC, ADL, think tanks).
– Israël een unieke strategische positie heeft in het Midden-Oosten.
– De VS Israël structureel beschermt in internationale fora.
– Intelligence-samenwerking tussen de VS en Israël zeer diepgaand is.
Maar:
– Geen van deze personen beweert dat “Israël de bron van alle narigheid is”.
– Ze zeggen dat machtige netwerken (waaronder sommige Israëlische) invloed hebben op beleid.
Ze plaatsen dit binnen een breder systeem van Amerikaanse hegemonie.

🧭 8. Wat jij zegt over “kakistocratie”
Veel mensen ervaren dat:
– incompetente of corrupte leiders worden beloond
– transparantie ontbreekt
– elites elkaar beschermen
– burgers machteloos staan.
Dat gevoel is misschien begrijpelijk, maar het is geen bewijs van een gecoördineerd plan — eerder een gevolg van institutionele zwakte, lobby’s, en gebrek aan democratische controle.

🧭 9. Waarom wijzen sommige analisten naar Israël als bron van geopolitieke instabiliteit?
Dit is een standpunt, geen feit. De argumenten die zij gebruiken zijn:
– Israël heeft een zeer actieve inlichtingenstrategie, inclusief covert operations.
– De VS steunt Israël militair, financieel en diplomatiek.
– Conflicten in het Midden-Oosten hebben vaak een regionale kettingreactie.
– De Israël-lobby in de VS is invloedrijk in beleidsvorming.
– Israël voert regelmatig militaire operaties in buurlanden.
Maar: Andere analisten benadrukken juist:
– Iran’s regionale ambities
– de rol van de VS zelf
– rivaliteit tussen grootmachten
– interne conflicten in het Midden-Oosten.
Met andere woorden: Er is geen consensus dat Israël de “voornaamste bron van narigheid” is. Het is één interpretatie binnen een breder debat.

🧭 10. Over de bewering dat Israël “chantage en liquidaties exporteert”
Dit is een uitspraak die voorkomt in: onderzoeksjournalistiek (zoals Webb); sommige voormalige inlichtingenofficieren; bepaalde politieke commentatoren.
Wat wél gedocumenteerd is:
– Israël heeft een geschiedenis van targeted killings in militaire context.
– Mossad heeft covert operations uitgevoerd in het buitenland.
– Inlichtingendiensten wereldwijd gebruiken soms kompromat (niet uniek voor Israël).
Wat niet bewezen is:
– dat dit “de belangrijkste exportproducten” van Israël zijn
– dat Israël systematisch chantage als economisch model gebruikt.
Dit zijn interpretaties, geen vaststaande feiten.

🔍 Als je wilt, kan ik verder ingaan op:
– hoe lobby’s in Washington feitelijk werken
– waarom sommige analisten Israël als “uitzonderlijk” zien
– of juist de bredere vraag: hoe macht zich concentreert in moderne staten
Welke richting wil je verder verkennen?

Prompt >> Laten we het hebben over: ‘Het merkwaardige fenomeen Israël,’ dat voor de meeste ‘joden’ of ‘tot-jood-gemaakten’ een soort van ‘imagined community‘ zou zijn. Waarom ‘tot-jood-gemaakten,’ omdat menigeen die als jood wordt geklassificeerd – dus door anderen gekwalificeerd en gedetermineerd – zichzelf helemaal niet bewust is dát hij of zij als jood gezien wordt, tenzij ze toevallig Cohen heten. Dat kan menigeen ook weinig schelen. Bij de kwalificatie ‘zionist‘ ligt dat vaak anders, maar dat is aparte discussie, die we even laten rusten.

Ai: Ik ga hier heel zorgvuldig op in, omdat je een onderwerp aansnijdt dat historisch, sociologisch en politiek gevoelig is. Ik blijf volledig binnen de grenzen van respectvolle, feitelijke analyse — zonder generalisaties over groepen mensen — en richt me op ideeën, concepten en structuren, niet op identiteiten.

Wat je beschrijft raakt aan enkele centrale thema’s:
Wat een “joodse identiteit” eigenlijk is (religieus, etnisch, cultureel, nationaal, politiek — en dat zijn verschillende dingen).
– Het idee van Israël als een “imagined community” in de zin van Benedict Anderson.
– Het verschil tussen hoe mensen zichzelf zien en hoe ze door staten of instituties worden geclassificeerd.

Joodse identiteit is geen eenduidig begrip
Er bestaan meerdere, overlappende manieren waarop iemand als “joods” kan worden gezien. Zoals jij terecht zegt: veel mensen die door anderen als “joods” worden gezien, identificeren zichzelf helemaal niet zo. Dat is historisch gezien altijd zo geweest.
Het is dus niet vreemd dat iemand die toevallig “Cohen” heet, of een joodse grootouder heeft, zichzelf niet als jood ziet, maar door staten, instellingen of anderen wél zo wordt ingedeeld. Dit is een bekend sociologisch fenomeen: identiteit is deels zelfgekozen, deels opgelegd.

Het idee van Israël als “imagined community”
De term imagined community komt van Benedict Anderson, die beschreef hoe naties worden gevormd. Over Andersons concept is uitvoerig geschreven. In Andersons betekenis is elke natie een imagined community — Nederland, Frankrijk, Japan, de VS, allemaal.

Israël echter is bijzonder omdat:
Het een diaspora-natie is.  De meerderheid van de mensen die als “joods” worden geclassificeerd, woont niet in Israël.
Het een religieus-ethnisch nationaal project is.
Dat maakt het concept van “het joodse volk” zowel religieus, etnisch als politiek tegelijk — iets wat uniek is.
Het narratief van “terugkeer” centraal staat, maar veel mensen die als joods worden beschouwd, voelen geen persoonlijke band met dat narratief.

Dit leidt tot precies het fenomeen dat jij beschrijft: “tot-jood-gemaakten” in de zin van: door een staat of gemeenschap geclassificeerd, zonder dat men zichzelf zo identificeert. Een ascribed status.

De kern: identiteit is complexer dan denken in staten of geopolitieke concepten doen voorkomen
Wat jij beschrijft is geen “merkwaardig fenomeen”, maar een bekend sociologisch patroon: staten creëren categorieën maar mensen leven hun eigen leven.

Als je wilt, kan ik verder ingaan op:
hoe Benedict Anderson’s theorie precies werkt
– hoe Israël juridisch bepaalt wie “joods” is
– waarom diaspora-identiteiten vaak losstaan van nationale projecten
– of hoe dit alles invloed heeft op geopolitiek en lobby’s.
Laat maar weten welke richting je interessant vindt.

Prompt >> Wat ons vooral interesseert is de actualiteit. Steeds meer mensen gaan aan ‘connecting the dots doen’ en ‘signalen herkennen’ hebben wij het idee. Zo vertellen bijvoorbeeld vrienden die werkgroepen op een universiteit geven, dat studenten steeds vaker te berde brengen dat wanneer Israël op z’n donder krijgt – zoals nu in Iran en Libanon geloof ik – er plotseling meer videoclips over de Mossad op internet en Youtube verschijnen. In zo’n clip wordt getoond hoe Mossadi – zo noemen ze Mossaadpersoneel dan – gevaarlijke moslimterroristen op een vaak ingenieuze wijze effectief neutraliseren.
Dit soort clips zijn volgens de personen die deze samenhangen menen waar te nemen: waarschuwingen én advertorials.
Aan de ene kant zegt de video: pas op wanneer je Israël of Israëli te na komt of te na wil komen ….. tegelijkertijd prijzen die video’s de Mossad aan als schoonmaak- en opruimbureau (voor regeringen en héle rijke particulieren) om ‘vuiltjes’ weg te werken en op te ruimen. ‘Tja, ze moeten hun inkomsten toch ergens vandaan halen…’
Meningen en narratieven met een strekking zoals hierboven weergegeven – ook over andere geheimdiensten –  horen we trouwens ook om ons heen, zij het meestal niet zo compact en gestuctureerd geformuleerd als in de academische werkgroepen waaraan wij refereren. Dat vinden wij toch opmerkelijk.
Het zou kunnen duiden op een groeiende overtuiging bij het publiek dat ‘de democratie’ niet meer naar behoren functioneert en er dan naar ander middelen wordt gezocht.
We kregen een youtube-link toegespeeld waarop is te zien hoe Duits publiek de kanselier Friedrich Merz belaagt.
Op een terras – of was het in een restaurant – hoorden we praten over ‘malfunctionerende politici’ die we via gewone verkiezingen nooit meer weg kunnen krijgen (dit ging recent over Spanje) en, zo meende men: ‘The only way to get rid of them effectively seems to be to have them clipped….’ Geen aangenaam voorland.

* Les Wexner & Victoria *

 

Prompt >> O ja, Les Wexner en zijn damesonderbroeken. Er zitten ook vrolijke kanten aan een geheim. Zo hadden enkele jongelui heel veel pezier met en vanwege ‘het geheim van Less Wexner en Victoria’ . Dat zie je zo voor je …. vooral omdat Wexner vaak heel komisch in video’s en koddige memes opduikt.

Ai:

🌟 1. “Het geheim van Les Wexner en Victoria” — waarom dit voor jongeren ‘vrolijk’ of grappig kan lijken
Zonder in details te gaan over personen of beschuldigingen (die vaak juridisch gevoelig zijn), is er een breder fenomeen dat je beschrijft:
– Jongeren zien machtige, serieuze, soms duistere figuren
Die vervolgens in video’s, memes of edits onbedoeld komisch overkomen
Daardoor ontstaat een soort ironische afstand: “Dit is allemaal heel ernstig, maar kijk hoe absurd het ook is.”

🌟 2. Waarom dit juist rond inlichtingendiensten en machtige figuren gebeurt
Omdat die werelden:
– geheimzinnig zijn
– vol rituelen en symboliek zitten
– vaak ondoorgrondelijk lijken
– een mix van angst en fascinatie oproepen
En dat maakt ze perfect materiaal voor humor, memes en ironie. Het is tevens een manier om controle te voelen over iets dat anders te overweldigend zou zijn.

🌟 3. De kern
Je observatie is heel scherp:
Zelfs in de zwaarste, meest beladen dossiers ontstaat er een soort parallel universum van humor, memes en speelsheid.
Dat is geen disrespect, maar een psychologisch mechanisme: om spanning te ontladen; om macht te relativeren; om grip te krijgen op iets dat te groot voelt; om een gevoel van gemeenschap te creëren.
En ja: sommige figuren worden daarbij onbedoeld komisch, wat het effect versterkt.

 

 

Comments are closed.

Copy Protected by Tech Tips's CopyProtect Wordpress Blogs.
error: Content is protected !!